Nákladní
Užitkové
X
Citroën
C15
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Citroën C15 - historie značky auta

Citroën C15 je užitkový vůz produkovaný francouzským výrobcem Citroën od roku 1984 do roku 2005. Auto bylo nástupcem modelu Citroën Acadiane, a jeho název odkazuje na celkovou hmotnost vozu (1500 kg). Během své historie prošlo toto auto řadou modernizací, zvláště u pohonných jednotek, a z výrobních pásů sjelo dohromady 1 181 471 kusů. Po ukončení výroby jej nahradil model Citroën Berlingo.
C15 byl založen na modelu Citroën Visa a používal vznětový motor XUD s přirozeným sáním o objemu 1769 ccm nebo 1868 ccm. Zavazadlový prostor auta byl jedinečný, protože zadní náprava musela nést těžká břemena. Auto může být vnímáno jako předchůdce dnešních užitkových vozidel jako je Ford Transit Connect či Peugeot Partner. Výjimečně byly k dispozici také pick-up verze auta.
Byly představeny modely s nosností 600 kg a 800 kg (původní byla 500 kg), a v září 1989 kdy auto získalo nový facelift, byla zavedena spodní mřížka chladiče se třemi příčnými pruhy a s blinkry namontovanými přímo do nárazníku. V roce 1992 přibyly boční plastové kryty a kapota se opět poněkud změnila. Konstrukce auta je jednoduchá, ale velmi spolehlivá a efektivní. C15 měl prodloužený rozvor a zadní nápravy.
Citroën C15 - historie značky auta (dokončení článku)  »