Recenze Ford Mondeo 2.0 TDCI
“Rodinné auto za příznivou cenu s vynikajícíma jízdníma vlastnostma s pár muškama:-)”

Autor recenze: Cotan (28 let),
Pardubický kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2009 Typ motoru: Stav km při koupi:143 000 km Stav km nyní:153 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 5 měsíců Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 6 l/100 km Vloženo: 28. 10. 2012

Hodnocení inzerátu: 145 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 8.0

Spolehlivost

8
 

Jízdní vlastnosti

10
 

Komfort

9
 

Provozní náklady

8
 

Náhradní díly

5
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

podvozek
odhlučnění, jízdní komfort
spotřeba
bi-xenony
vnitřní prostor
audiosystém
rozměry +kufr

Slabé stránky

chybí couvací kamera
navigace neumí česky, nepřehrává DVD
neustále praskání ve středovém panelu
nesmyslně velký displej u otáčkoměru
složitá diagnostika auta
některé díly jsou předražené

Závady a opravy na autě

zatím bez oprav a závad


Hodnocení a zkušenosti s autem

Moje recenze bude trochu obsáhlejší, nikoho jí nenutím číst ani nikomu nevnucuju svůj názor je to můj subjektivní pocit. Recenzi píši poprvé proto se předem omlouvám za překlepy.
Na jaře 2012 jsem začal hledat vozidlo s větším kufrem a větším vnitřím prostorem. Mé bývalé auto VW Golf IV, bylo co do prostoru trochu skromější, tak jsem začal hledat několik měsícu na internetu jaké auto by bylo to nejvhodnější. Zaměřil jsem se na auta VW Passat, Mazda 6, Audi A6, BMW 5 a Ford Mondeo. Samozřejmě všechny auta jsem hledal v naftě a provedení Combi. Audinu a BMW jsem po chvilce hledání ze svého hledáčku vyřadil. Důvod byl, že jsem chtěl vozidlo ve stáří do 4 let a s trochu lepší výbavou a cenou do 300.000,- Kč/12.000,- Euro. Což A6 ani BMW 5 nesplňovalo. Samozřejmě auto se dalo sehnat, ale auto s 350.000 km a více (ještě k tomu s typickou nažloutlou barvou - barva Taxi v D) ve mě nebudilo dost důvěry a vidina drahého servisu u BMW a Audi mě v tom utvrdila.
Začalo tedy několika měsíční hledání na internetu, čtení recenzí a zkušeností s auty. Ze seznamu po asi měsíčním hledání vypadla Mazda 6, sice se mi ze všech 3 hledaných aut líbíla svým zevnějškem nejvíc, ale vnitřek mě už tak neuchvátil (sehnat verzi s velkou navi a rozumnou cenou byl nadlický úkol) a spolu s velmi malou nabídkou ojetých vozů a cenou jsem jí musel ze seznamu vyřadit. Jinak technika vozidla a motoru se mi ze všech recenzí a zkušeností zdála na velmi vysoké úrovni.
Ve výběru tedy zůstal VW Passat a Ford Mondeo. Možná se budete ptát, proč jsem se taky nezaměřil na Škodu Superb Combi nebo Octavii. Superb byl nad rámec mého rozpočtu a Octavia ve slušnější výbavě a s rozumným nájezdem km se mi zdála předražená.
Jak Passat, tak Mondeo jsem chtěl se silnějším motorem ideálně 2.0. U Passatu mi přišlo, že 1.9 TDi 77kW je na tak velký auto slabý motor a slabá výbava u těchto motorizací a absence 6 st. převodovky to završila. Mondeo 1.8 TDCI 92kW na tom byl v porovnání výkonu o trochu lépe než VW, dokonce má i 6 st. převodovku, ale nabídek ojetin s dobrou výbavou bylo pomálu.
Při čtení recenzí na VW Passat bylo jasné, že motor 2.0 TDi do roku data 4/2008 by nebyl tou nejlepší volbou. Zejména pro svou vysokou poruchovost. Samozřejmě najdou se vyjímky, které jezdí bez problému doteď, ale při mé smůle jsem to nechtěl riskovat. Zejména kód motoru BKP se tedy VW vůbec nepovedl. A po rozhovoru s technikem v autorizovaném servisu VW, kdy mi bylo doporučenou se tomuto motoru raději vyhnout, bylo rozhodnuto, že se zaměřím na novější motory Common Rail, které by snad měli být více spolehlivé.
U Mondea po přečtení několika článků a recenzí, se mi jevilo, že motor 2.0 TDCI nevypadá vůbec špatně. Chtěl jsem se raději vyhnout úplně prvním motorům, která nebyli tak odladěné, rozhodl jsem se proto, že se zaměřím na auta od rv. 2008.
Nejdříve jsem se rozmýšlel, kde vozidlo koupit, zda vozidlo tady v Čechách nebo pro něj raději zajet k sousedům na západ. Říkal jsem si, že už určitě český bazary dospěly k tomu že nemají zapotřebí nějak vozidla maskovat nebo upravovat.
Začal jsem tedy z hledáním na českých automobilových serverech, kdy jsem hledal VW Passat Variant 2.0TDi CR a Ford Mondeo Combi 2.0 TDCI od rv. 2008. U obou aut jsem chtěl trochu lepší výbavu s nájezdem do 170.000 Km. U Passatu byl problém, že jeho cena byla docela vysoká, kdy jsem se dostal skoro na hranici svého rozpočtu. U Mondea takový problém nebyl. Samozřejmě, že Ford ztrácí rychleji svoji cenu proto byl u tohoto auta větší výběr ojetin za nižší cenu.
Na několik inzerátů jsem odepsal a to jak na Passata, tak na Mondeo, ale nevěděl jsem, že pro český bazarníky je ohromný problém zaslat VIN vozidla nedej bože ofocenou servisní knížku, kterou měla všechna auta mít. Od někoho se mi odpovědi nedostalo ani po opakovaném emailu, jiný zase tvrdil, že VIN neposílaj apod.. Asi po týdnu se na internetu objevila nabídka na jednoho Passata vypadal hodně slušně dovoz D plná výbava najeto 150.000 Km. Ihned jsem na inzerát odepsal, VIN poslali hned, servisku prý nemůžou najít, ale byl jsem ujištěn, že vše sedí a není s autem žádný problém. Samozřejmě jsem uvěřil a plný nadšení a optimismu jsem běžel do VW, abych si to ověřil. Po kontorole VIN jsem, ale domů odcházel smutný. Jak jinak neseděli km. Půl roku zpět mělo auto najeto o 5 tis.km více než teď. Říkal jsem si proč asi někdo stahuje tachometr o 5 tis. km. Volal jsem tedy do bazaru, že tam nesedí km, a vyptával jsem se na servisku, kdy mi bazarník řekl, že jí stále nemohou najít a po zjištění, že k vozidlu, které je staré 3 roky maj pouze jeden klíč jsem v toto vozidlo ztratil důvěru. U mondea byla situace obdobná. Pěkný auto dovoz NL 6/2008 mimo kůže plná výbava a najeto 67.000 km. Po ověření km v roce 2010 najeto 90.000km, divný jak za 2 roky provozu navíc to najede 67.000km:-) Na internetu inzerovaná auta v plný výbavě měla najeta kolem 120.000 km, kdy 90% z nich bylo dovezeno z D. Říkám si, že je to nějaký divný, že by měli všechny auta tak málo najeto, když jsou z D. Koukal jsem proto na mobile. de a autoscout.de jaká je situace v D a zjistil jsem, že vozidla v D s tímhle nájezdem km, r.v. a výbavou jsou mnohem dražší, kdy český bazarník by musel být světec, aby vozidlo přivezl z Německa a ještě ho prodal třeba o 50.000,-Kč pod cenou než zakolik ho koupil v D:-)
Rezignoval jsem proto na český šmelináře a rozhodl se koupit auto v D. První rozhodnutí bylo jak přivést vozidlo. Buď po vlastní ose nebo si ho nechat přivést. Po dlouhém přemýšlení pro a proti jsem se rozhodl vozidlo si nechat přivést. V žádném z bazarů, kam jsem psal nebyl problém a ještě týž den mi poslali VIN i ofocenou servisku. Na internetu jsem si našel obrovský bazar u Hamburku, kde měli asi 1000 aut ne starších r.v. 2007. Všechny vozidla nehavarovaná, servisovaná ze serviskou a roční zárukou. Vybral jsem si tam Mondeo rv. 09 plná výbava mimo kůže za cenu 11.000,- euro. Stav ověřen ve Fordu vše sedělo jak má, proto jsem vozidlo zakoupil.
Teď k samotné recenzi auta. Vzhled auta nikoho neuráží ani neprovokuje a mě se líbi(provedení Combi se mi líbí vic než sedan) jeho rozměry jsou pořádné. Na parkování jsem si musel chvilku zvykat(přeci jenom je to jiný oproti Golfu) Na normálním parkovišti většinou parkuju přes dvě místa jinak bych to měl hned omlácený z obou stran. Rozměry kufru jsou parádní, abych dosáhl do zadní částí kufru musím se víc natáhnout a to nejsem žádnej prcek 185cm. Místa na předních i zadních sedačkách je hodně. Místo v zadu se sice nedá srovnat se superbem, ale místa je tam i tak opravdu hodně. Problém ani nejsou 3 lidi normálního vzrůstu na zadní sedačce. Místa nad hlavou jak ve předu tak vzádu taky hodně.
Po motorový stránce si nemůžu stěžovat. Motor je parádně odhlučněn, mírně jsou slyšet až vyšší otáčky, které ale po chvilce nevnímáte. Turbo sepíná kolem 2000 otáček a táhne do nějakých 3500 otáček. Dlouhodobá spotřeba dle tankování je cca. 6 l/100km. Samozřejmě se dá jet za 4,5l nebo za 8l ale za víc jak 8l jsem se ještě nedostal ani na dálnici při rychlosti cca 190km/h spotřeba 7,5l. Brzdy brzdí jako blázen čemuž napomáha i brzdový asistent. Podvozek u Forda jak jinak parádní. Na autě mám 235/45R17 a auto drží jako přibitý. Auto svítí opravdu skvěle - bixenony byla dobrá volba:-)Zatím jsem s vozidlem najezdil cca. 10.000km a jsem s ním spokojen. Žádná závada se zatím neprojevila a doufám, že v brzké době ani neprojeví. Mnoho známých mi forda vymlouvalo, ale nevidím důvod proč forda nekoupit. Technika šla hodně dopředu a nedá se srovnávat naftový ford před 15 lety a teď. V budoucnu bych se nebál koupit si opět Forda.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 145


Komentáře uživatelů k recenzi Ford Mondeo

Vložit komentář

ford mondeo

ahoj ,mám mondeo combi rv 2008 2.0 diesel 103kw . koupeno autocentrum plzeň po stk perfektní stav za dva roky neprošel na emisích. výměna filtru pevných částic a repas všech vstřiků 40tis.řekli mi že filtr už byl vadný při koupi auta stačilo prý do výfuku strčit prsty a pokud jsou od sazí je hotovo a pryč od toho. jízda ve městě spotřeba nejde pod 8litrů nechápu jak někdo jezdí za 6litrů,na tu jsem se dostal jedině na dálnici. v zimě spotřeba 9,5litrů .auto mám dva roky a kromě spotřeby si nemůžu stěžovat .uvažuji o načipování ale nevim jestli to pomůže.

08.05.2018 | 16:13:20 | Michal  | 194.228.68.* Reagovat

Ford Mondeo ideál

Měl jsem 2006-2010 Mondeo 1.8i rv. 2000 a velmi spokojen (až na bouchlou svíčku). Od r. 2010 jsem měl 4 roky Mondeo 2,2 TDCi 2008 kombi a byl jsem nejšťastnější člověk na světě. Pohodlný dálniční expres i zábava a radost ze sportovnější jízdy. Obrovský (> MB třídy E !), spolehlivý, přesto úsporný. Jeden z nejlepších D-motorů na světě od Peugeot koncernu. Zcela jiná třída, než ne moc povedený 2,0 TDCi z vlastní fordovské produkce. (V testech označen doslova za propadák.) Mohu potvrdit, že 140 koní je prostě málo na toto těžké auto. 176 koní od TDCi 2.2 je jiná třída.
Kupoval jsem ho 2 roky starý s reálným nájezdem 106.000 km. (U mondea nikde nevěřte nájezdu 15 tis./rok!!) Za smutných okolností jsem ho musel prodat (dokonce do bazaru) v r. 2014 a obrečel jsem to. Skvěle naladěný podvozek a velmi nízká spotřeba - i ve 220 km/h. Žádný benzíňák není schopen jezdit dlouhé trasy pořád kolem 180-220 km/h pod 10 l !! Nepozoroval jsem žádný turbo efekt - plný tah od 1400 do 4000 ot. Pod Mohelničákem náklaďák - takže 80 km/h na čtyřku - bez rozjezdu, pak 2 pruhy - tak doleva a jedeme, v půlce kopce pětku, ve 3/4 jsem řadil na 6. Síly jako bejk - krouťák 420 Nm! Pružné zrychlení 50-90 o 2 sec lepší než 2.0 TDCi !! I kolem 200 km/h zcela tichý, navíc dostatečně pohodlný - i na českých hrbolech. Výborně držel i na sněhu. Startoval i po noci v minus 25 na první otočení - na rozdíl od 4 ostatních aut ve stejném místě!
Prodával jsem ho v 180.000 km a bez poruch - s výjimkou prasklé hadice od turba. Filtr pevných částic zcela bez problémů - samoregenerační. Nutné ale správné zacházení - čas od času otáčky, dálnice, jen nejlepší nafta (Verva Diesel) atd...
Nehodí se moc na městské pojíždění a do zácpy - velký, moc silný motor, tužší spojka, ne ideální výhled dozadu. Proto doporučuji jako druhé auto v rodině na dlouhé trasy k malému benzíňáku do města - to se nám osvědčilo.
Teď musím zase kupovat auto a řeším co. Bohužel z finanč. důvodů musím volit velmi staré (8-10 let). Mondea se tu bohužel skoro nevyskytují, navíc mám strach z nafty s nájezdem 200.000 km a víc - vstřiky, rozvody, filtr - motor vydrží hodně, ale ne všechno. Přmýšlím proto o Mondeu 2008-2010 2.5i - pětiválec od Volva - to se tu čas od času vidí. Tenle motor by snad mohl ještě nějaký čas vydržet i s nájezdem 10 let. Má s ním někdo reálné zkušenosti? Je poruchový? Kope na nerovnostech - jak se lze dočíst v testech? Dá se s ním jezdit aspoň trochu rozumně - tedy do 12 l/100 km?
Díky, Honza

21.04.2018 | 21:33:47 | Honza  | 5.145.86.* Reagovat

Ford monde a benzín

Dobrý den, uvažuji o koupi mondea v kombiku ale v benzínu a kolem r.v. 2010. Moh by mi někdo poradit s typem motoru? Děkuji.

18.04.2018 | 12:14:36 | Martin  | 37.48.18.* Reagovat

RE: Ford monde a benzín

Osobne preferujem Flinstonovský pohon - vodič auto rozbieha šľapaním nôh po ceste cez dieru v podlahe. Namakáš sa, ale aspoň sa nemôže pokaziť motor.

19.04.2018 | 12:40:13 | rabadab  | 178.40.51.* Reagovat

Spokojený vlastník mondea

Ahoj, parádní komentář. Já vlastním mondeo v kombiku MK3 1,8 92kw, vybíral jsem si auto tehdy cca ROK.. a s mondeem jsem nadmíru spokojený a nyní uvažuju opět o mondeu Mk4 a právě se bojím té nafty.. to co mám ted je perfektní dokonce si troufám tvrdit, že se o to starám a mám TOP STAV, ale pořád je to benzín nemá se tam na tak starém autě prakticky co pokazit je rv. 21.11.2001 a pořád slouží a ani nerezne. Nicméně jezdím každý den, ale krátké trasy, ale chci neco úspornějšího, protože teď mám průměr 9,5l/100km. tak bych potřeboval radu co se na těch Mk4kách nejvíce kazí a na co se mám připravit :-) díky za rady a přeji mnoho km bez nehod a závad:-)

04.08.2016 | 15:30:43 | vernon33  | 89.29.124.* Reagovat

RE: Spokojený vlastník mondea

Koupil jsem si Mondeo 2.0 TDCI 2008 už mám najeto 345tis. Ja najel 145tis. a naprostá spokojenost :-) dávám mu pravidelný servis a šlape jak hodinky při koupi vozu me každý říkal hlavně ne Ford ale nelituji ze jsem si ho koupil je to super auto👍 prostor,pohodlnost,super jízdní vlastnosti,malá spotřeba,proste za me paráda👍

04.08.2017 | 22:37:11 |   | 194.228.20.* Reagovat

Co je to za bazar v Hamburku?

pište prosím jaroslavii@seznam.cz

26.07.2016 | 17:17:23 | jarda  | 178.255.168.* Reagovat

1.8 TDCI

Mám chvíli kombík r.2008 motor 1.8 TDCI/92kW - tenhle motor nemá DPF! Najeto 200tis., od prvního majitele ověřené km, servisováno (tak snad je vše Ok). Druhé auto v rodině: asi už obstarožní a morálně zastaralý Passat B5 - nelze vůbec srovnávat, hlavně podvozek a prostor. Snad jen Passat má tak nějak měkčí zvuk motoru (zvenčí- uvnitř slyším prd). Jinak mám dojem že dřív používaly lepší materiály: zvuk klik u dveří, plasty v interiéru atd.. Za mně má MOND palec nahoru - tedy zatím...

28.04.2016 | 14:26:19 | Vlasta  | 176.12.115.* Reagovat

Díky za skvělou recenzi

Zdravím všechny,
před dvěma měsíci jsem se rohodla, že končí cpaní peněz do 13 let starého Getze a vrhnu se na něco nového. První volba byla Octavia v kombiku, ale vzhledem k finančnímu limitu (do 180tis.) mě přišly buď předražený nebo s velkým nájezdem. Druhá volba byl Passat, ale z toho mě vyvedli přátelé - že ten opravdu ne. Pak jsem si při procházce v bazaru sedla do Ford Mondeo 2.0 TDCi a bylo rozhodnuto. Vzhledem k tomu, že jsem ženská a auto je pro mě dopravní prostředek a technickým věcem nerozumím, tak se mnou cesty po bazarech absolvoval můj ochotný šéf :-) To, co dokážou bazary v dnešní době vytvořit za prasárny a lákat na to lidi, je opravdu s podivem. Že Vám k autu nacpou kde co, aby se ho zbavili, i když je očividně ne všechno úplně v pořádku a to nemluvím o stočených kilometrech :-D to už jsem potom brala jako samozřejmost jejich chování. Vyvrcholilo to tehdy, kdy jsem si zarezervovala auto, který mi řekli, že je v Brně a že mi ho převezou na pobočku do Hradce, ale musím si zaplati rezervaci. Říkám OK, stavím se ještě dnes a bude to....slečna z centrály mě urgovala 2x, zda opravdu ten den přijdu, odkývala jsem jí to a vyrazila z práce dřív. Když jse dorazila na pobočku, tak mi řekli, že je toto auto prodané.... v tu chvíli už jsem nevydržela a bouchla jsem a poslala je na místě všechny do pr.... :-D Lásku k Mondeu mi ale nevzali a tak jsem nakonec zaúkolovala svého automechanika! Hrozně se těším a doufám, že už bude brzy doma....jako správná ženská každý týden kontroluju, co je nového, i když je mi jasný, že se to nedá uspěchat a je třeba vybírat pečlivě. Děkujiza zdejší recenze a postřehy - utvrdily mě v tom, že moje volba je správná a když Pán Bůh dá, tak nebudu litovat.

19.04.2016 | 16:30:54 | Gabka  | 90.179.234.* Reagovat

RE: Díky za skvělou recenzi

Do aaa nelízt a v týhle cenový relaci toho moc kloudnýho na výběr nebude.Podívej se na mobile.de jak se pohybujou se slušným nájezdem a ty u nás za tyhle peníze nebudou bez investic.

19.04.2016 | 18:11:36 |   | 37.188.239.* Reagovat

Ford Mondeo a moje zkušenosti

Zdravím Vás zde všechny,
Moc se mi líbí uvedená recenze, která je pohledem na charakteristiku vozu z pohledu uživatele, nikoli rádoby odborníka.
Jsem ve stavu, kdy jsem také zakoupil toto vozidlo, r.v. 2011, 2.0 TDCi 120kW, Titanium S. Zatím mám najeto jen velmi málo km, ale doufám, že auto bude OK.
Předchozí vozidlo jsme měl BMW 530i 200kW E61 a tak poruchové vozidlo jsem krom VW Touran (který je na mojí stupnici poruchovosti jasný vítěz) velmi zdatně dotahuje.
Před těmito problematiky jsem dlouhá léta vlastnil Ford Mondeo 2001 (Mk. III.) combi a byl jsem naprosto dokonale spokojen, jelikož jediné, co jsem měnil byl spotřební materiál - oleje, filtry, brzdové kotouče a destičky. A to je 2.0 Duratec a automatem !!!
Po anabázi se dvěma výše uvedenými vozidly jsem se opět vrátil ke své zančce a typu a doufám, že jsem udělal dobře.
Kdysi jsem před Mk III. vlastnil jseště Ford Scorpio 2.0 DOHC s 300.000 km a byl jsem také velmi spokojen. Za mě mohu Ford všem doporučit, ale jak to už bývá u jakéhokoli auta - s výběrem NESPĚCHEJTE !!!!

26.08.2014 | 10:12:57 | Petr  | 178.77.199.* Reagovat

Golf IV - a co pak?

Moc hezky napsané. Překvapilo mě, že po VW jste si troufl na Forda a vlastně, proč ne?:D Jsem prakticky ve stejné situaci jako Vy před časem. Mám Golf IV, který ovšem už pomalu ale jistě stárne a nastává otázka čím ho nahradit. Škodovka mi přijde předražená a jako nejlepší alternativy se nabízí právě Passat a nebo Mondeo. Tahle recenze mě přesvědčila, že i když mi VW přirostlo k srdci, stálo by za to Mondeu věnovat v bazaru taky pozornost -)

20.06.2014 | 23:40:05 | Taz  | 37.221.243.* Reagovat

Děkuji za Vaše reakce

Velmi mě těší, že jste dočetli celou recenzi až dokonce. Omlouvám se všem, že tato recenze není jenom o samotném autě, ale také o výběru auta a zkušeností z koupí.

Vozidlo má v současné době najeto 180.000 km, musím zaklepat na dřevo žádná závada se zatím nevyskytla. Pouze výměna oleje a filtrů. Naftu tankuji na Benzině a přilívám do ní aditiva VIF. Praskání ve středovém sloupku přestalo, ale začala vrzat sedačka řidiče při jízdě po nekvalitní silnici. Jinak bez závad.

Pro uživatele nandulinda "omlouvám se, dlouho jsem na těchto stránkách nebyl, pokud by jste si ještě vozidlo nezakoupila můžete mi prostřednictvím této diskuze napsat a já bych se Vám pokusil poradit.

18.01.2014 | 21:19:49 | Cotan  | 94.199.40.* Reagovat

RE: Děkuji za Vaše reakce

Dobrý den, super napsané , jsem před rozhodnutí koupit mondeo také od roku 2008 - 20011 ale benzín. U nafty se prostě bojím oprav jako je turbo, vstřiky, čerpadlo. To prostě u Fordů je poruchové a oprava je ve kolem 70 tis. Po přečtení vaší recenze ale asi změním názor. Vy jste o benzínu přímo 2.0L neuvažoval vůbec ??

02.09.2015 | 10:23:07 | Tomáš  | 193.179.72.* Reagovat

RE: Děkuji za Vaše reakce

Jestli nenajezdíš hodně km ročně 25t a víc tak o naftě neuvažuj.S 2,0 mondeem se v pohodě vejdeš do 8l při normální jízdě a mza ty rizika to nestojí.Navíc nafty se víc ztáčej,ale i u benzínu ověř kilometry.

02.09.2015 | 14:03:04 | Jirka  | 82.202.120.* Reagovat

Super, zatím ten nejlepší článek, co jsem tu četl,

není to sice úplně jenom o tom autě, ale je to paráda, jak se někdo dokáže podělit o svoje zkušenosti s nákupem vozu v takové šíři a dá si s tím takovou práci, aby ho opravdu někdo nenapálil, mám s tím sám svoje zkušenosti a dokonce s autorizovanými prodejci různých značek, kteří vám tvrdí, že ojetina byla koupená a servisovaná u nich a přitom spousta věcí hovoří proti, přesně jak píšete, auto dle serv. knížky najede za 3 roky 120.000km a za další rok a půl jen 5.000 km? To je prostě u nás klasika a vždycky mě oblaží, když vám někdo prodává kvalitní službu za přiměřené peníze, protože tady vás chce většina lidí oj...t, aniž by jste o to stáli :-) Palec nahoru a plno hvězd :-)

19.09.2013 | 07:53:33 | rostic  | 192.168.99.* Reagovat

dobrý den, moc děkuji za vaší recenzi, která mi pomohla v tom, pro jaké auto se rozhodnout. Potřebuji vyměnit krátkou fabii za větší kufr kvůli kočárku a dvoum dětem a váhala jsem mezi Passatem a Mondeem, ale jelikož autům jako správná ženská nerozumím :) nedokázala jsem si dát dohromady 1plus1.
Teď tady už několik týdnů sedím u internetu a sháním nějakou slušnou ojetinu, s rokem výroby max.3,4 roky a co nejméně najetými kilometry, s tím že můj strop je 200tis. I když se chystám koupit ojeté vozidlo, ráda bych měla jistotu, že děti vozím ve spolehlivém, nebouraném autě, které z rozpočtu na mateřské nebude pažroutem peněz za opravy.
Dostala jsem rady, na co se koukat a podle čeho se snažit rozpoznat skutečný stav najetých kilometrů, ale i tak nemůžu mít jistotu, nebo alespoň důvěru k tomu, jaký ten stav najetých kilometrů skutečně je :/
Pokud by jste byl ochotný mi s koupí ojetého vozidla poradit a našel chvilku, napište mi prosím na nandulinda@seznam.cz, budu vám moc vděčná.
díky Zdenka

19.09.2013 | 00:30:18 | nandulinda  | 89.177.161.* Reagovat


 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
  • Ford Mondeo