Recenze Audi A6 Allroad 2.7 TDi
“jsem velmi spokojen”

Autor recenze: Josef (53 let),
Jihomoravský kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2006 Typ motoru: Stav km při koupi:143 000 km Stav km nyní:193 000 km Způsob řazení:automat Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 2 roky Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 8.1 l/100 km Vloženo: 20. 2. 2012

Hodnocení inzerátu: 12 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 8.4

Spolehlivost

9
 

Jízdní vlastnosti

9
 

Komfort

10
 

Provozní náklady

8
 

Náhradní díly

6
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

komfort
tichý motor
řazení pod volantem
kvalitní zpracování auta
nekompromisní jízda za všech povětrnostních podmín
odlišnost vozu od standartních A6 Avant
výkon vs. spotřeba
spolehlivost

Slabé stránky

řízení je hodně naposilované
uvítal bych širší věnec volantu
jenom 1 držák na nápoje
loketní opěrka nejde posunout dopředu

Závady a opravy na autě

Ve 145tis. km výměna levé klapky sání vzduchu
jinak jenom běžné díly při opotřebení


Hodnocení a zkušenosti s autem

Po mém předchozím bmw jsem chtěl především kombi a druhak vozidlo schopnější při zimním ježdění. Allroad se mi vždy velmi líbil a když se naskytla možnost koupě Audi v pěkném stavu neváhal jsem.
Pozitvní dojmy jsou jednoznačně, opravdu tichý motor a sametově řadící tiptronic a celkově velice komfortní jízda v autě. Auta vyšší střední jsou velmi podobné, dobře zpracované a uvnitř tiché, co je ale nová kvalita, kterou jsem hned rozeznal je vzduchové odpružení. Nevyužiju až tak možnost zvedat auto kvůli průchodnosti terénem, ale komfort, který auto díky vzduchovému podvozku poskytuje je ohromný. Zároveň při snížení tzn. v dynamickém modu se naklání ještě méně než v mém bývalém bmw.
Líbí se mi opravdu luxusně zpracovaný interiér s pravým hliníkem, výborné sedačky s optimální tvrdostí, řazení pod volantem je skvělé a ohromný kufr se také hodí.
Motor 2.7TDi byla dobrá volba. Kdesi v testu Autobildu bylo, že ho při test upo 100tis. km rozebrali a byl jako nový. Můžu potvrdit, problémy nejsou. Krásně tichý chod, je to znatelný rozdíl oproti dieslovému 6ti válci od BMW. Výkon mám nižší, ale auto jede výborně, motor má dostačený točivý moment a dálničních 180km/h je krásná bezproblémová a komfortní rychlost. Předjížení velmi pomáhá řazení pod volantem. Na takto velké auto s permanentním pohonem je pro mě i přijatelná spotřeba kolem 8 litrů. Jezdím méně město a více mimo a dálnice.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 12


Komentáře uživatelů k recenzi Audi A6 Allroad

Vložit komentář