Recenze Opel Vectra 1,6 16V
“Velké pohodlí v nespolehlivém kabátě.”

Autor recenze: Festr (33 let) všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:1996 Typ motoru:1,6 16V Stav km při koupi:0 km Stav km nyní:120 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:nový Jak dlouho auto používáte? 10 let Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 6,8 l/100 km Vloženo: 5. 3. 2013

Hodnocení inzerátu: 3 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 6.6

Spolehlivost

5
 

Jízdní vlastnosti

8
 

Komfort

10
 

Provozní náklady

7
 

Náhradní díly

3
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ne

Silné stránky

Slabé stránky

plechy

Závady a opravy na autě

Časté opravy na nápravách - vůle v silentblocích.
Prasklé kontakty ve vedení el. u víka zavazadlového prostoru v ohýbané části.
Poruchy info displeje.
Největší katastrofa dorazila poprvé cca po 90tis. km.
Velmi opotřebované pístní kroužky, spolu s nimi ventily, spolu s tím velká spotřeba oleje. 0,5L na 100km.
Oprava vyšla na cca 25000 Kč. Během dalších 20tis km. následovaly ještě další dvě velmi drahé opravy motoru.
Během 100tis km. dvakrát oprava EGR ventilu + 1x výměna.
To byly takové ty vážnější, nečekané a nepříjemně drahé + další opravy, které již byly standardní vzhledem k ujetým km. Ačkoliv intervaly některých dílů bych u takového auta čekal 1x tak delší.


Hodnocení a zkušenosti s autem

Rodiče měli toto auto v domácnosti cca 10 let.
Auto je to velice pohodlné s dobrými jízdními vlastnostmi. Silnicí si pluje měkce, ale jistě - české nerovnosti a výmoly uvnitř moc nepocítíte - pokud jsou nápravy ok.
Sedačky jsou velice pohodlné a dobře tvarované. Posez patří k těm nízkým.
Vzadu jsou místa pro 3 osoby, ale tvarováním sedaček bylo myšleno spíše jen na dvě. Zatímco po stranách se sedí, jako v pohodlném křesle v obýváku, střední je nepohodlné a pro dlouhé cestování naprosto nevyhovující.
Zavazadelník je velice prostorný, dobře přístupný. Jeho využitelnost trochu limitují ramena víka zavazadelníku, která při zavření dosti zasahují do prostoru.
Sedačky se dají sklopit a velmi praktické a pohodlné je sklopné opěradlo mezi zadními sedadly, kterým lze navíc po sklopení 2. přepážky prostrčit např. lyže - při troše snahy i 4 páry.
Palubkovka je velmi přehledná. Budíky, které netradičně neuzavírají celý kruh, jsou snadno čitelné. Ovládací prvky logicky uspořádané. Nic nehledáte. Prostorná přihrádka, praktické držáky na nápoje. Dostatek prostoru na šířku i v podélném směru. Interiéru není co vytknout.
Plechy s ohledem na kategorii vozu korodují až moc brzy a nepotřebují pro to žádnou vnější příčinu (poškrábání, náraz). Nejen hrany ale kvetoucí plochy dveří a jiných částí, jak u starých škodovek. Velké mínus.
Motor byl z počáku života velice úsporný, tichý, pružný. Na dlouhých cestách nebyl problém uhlídat si spotřebu na úrovni 5,3 - 5,5L, což bylo nebývalé. Byl to poměrně těžký vůz, přesto motor 74kw neměl problém, aby ručička rychloměru pokořila cifru 200. Veškerý úžas a spokojenost se však vypařila po cca 90tis. km. kdy začaly nehorázně drahé problémy s hlavními částmi motoru.
Po pár letech se do světa dostaly informace o značně nekvalitních dílech při výrobě právě u motoru 1,6 16V 74kW, ale to už s tímto motorem jezdilo velké množství aut a v prodejně to tenkrát neřekli, že životnost je 100-150tis.km.
Naproti tomu motor 1,8 16V 85kW byl vychválen do nebe jako velice zdařilý a s obrovskou životností, přičemž narozdíl od konurence tato 1,8 rozhodně nepatřila k těm, co konzumovala mnohem více paliva, než 1,6.
Pokud tedy uvažujete o bazarové Vectře, dejte přednost 1,8 16V. Pokud chcete 1,6 16V, pak jedině roku výroby od 1999 - raději až 2000. To už se do vecter měla montovat kompletně modernizovaná a vychytaná 1,6 16V, která se začala osazovat do nových aster.
Osobně si myslím, že velice pěkné - originální, až luxusní Vectry B už to v současnosti mají za sebou a jejich koupi bych nedoporučil ani za těch pár desítek tisíc, jak je možné je nyní sehnat.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 3


Komentáře uživatelů k recenzi Opel Vectra

Vložit komentář

Kvalita Opel

Vozy Opel B, tak o těch jsme měli velice dobré znalosti. Auto tvrdší než konkurence podvozkově, sedačky mírně měkčí. Často odchází celý spodek, od podvozku, přes tlumiče, brzdy až po výfuk, motory 1.8 jsou velmi dobré a přežijí celé auto. Rozvody se dobře mění, není třeba na tom šetřit, praskání a potkání ventilů stojí lidovou cenu když už. Displey a elektronika Opel samozřejmě populárně vynechává, volant mírně překrývá přístrojovku nic hrozného. Koroze samozřejmě, blatníky, lemy, spodky dveří, pod plasty, kolem brzd, trubky, atd. opět taky zatýkání do kufru může být.
Můžu říct, že Opel byla skvělá značka všechny modely A byly prvotřídní a kvalitní až na korozi, neuvěřitelně spolehlivé, nějaký japonec se mohl zahrabat, levné díly, verze GT a GSi naprosto parádní modely s anatomy a dostatečně pevným podvozkem a srandy kopec.
Od verze B co čekat, neuvěřitelně šla kvalita dolů. Corsa, Vectra(servis), Omega(vlastnil jsem MV6) prostě hrůza a to jí zlomilo vaz a teď je pod Chevroletem. Tam kde patří, ano kvalita horší než Korea, ale příznivá cena na tu výbavu...:(
Vectry G a výš naprosto nepovedené, Astra okoukaná a běžně spohlehlivosti se vyrovná B. Omega skončila také s výrobou, opět velmi problémové auto...
Říkává se, že kvalitní značky zkrachovaly, protože nevydělávaly na servisu, možná u Saaba, Nissana, atd., ale u tohodle je vyjímka potvrzující pravidlo, ty auta jsou skutečně málo kvalitní, na kterých se dalo dobře rýžovat... :(

06.03.2013 | 11:29:58 | svlastik  | 82.117.130.* Reagovat

RE: Kvalita Opel

Hm ja asi len toľko mám opel vectru B rok výroby 1998 najazdené skoro 400 000 km dva krát menené tlmiče raz zabrusované ventily, a to je asi všetko. Displey funguje krásne, motor vynikajúci najmä v kopcoch ten 2.0 16 V nedáva ani audinám šancu bez straty oleja v motore no úžasné auto....nehrdzavie a to parkujem vonku. Krajiny kde som bol s Vectrou-Rakúsko, Taliansko, Polsko, Maďarsko, Ukrajina, Čechy pravidelne, Nemecko, Anglicko, Španielsko bez jedinej poruchy. Kto to píše takéto veci o oploch....nechápem. Toto je moj druhý opel a rysuje sa už tretí...Meriva B. Tatko

15.03.2013 | 20:47:18 | Tatko  | 85.237.227.* Reagovat

RE: Kvalita Opel

Lubosi, Lubosi... :D

16.03.2013 | 09:27:55 | svlastik  | 46.47.170.* Reagovat


 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
  • Opel Vectra