Osobní
Terénní
X
Škoda
Forman
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nalezené inzeráty


Prodám Škoda Forman 1.3, ČR,2.maj, po STK, Tažné 40 000,- Kč
Škoda Forman 1.3, ČR,2.maj, po STK, Tažné V prov. od 1994, 105 720 km
Benzín, kombi
1 300 ccm, 40 kW (54 PS)
     


Prodám Škoda Forman 1,3 LPG  TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ 69 000,- Kč
Škoda Forman 1,3 LPG TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ V prov. od 1993, 110 521 km
LPG (plyn), kombi
1 289 ccm, 43 kW (58 PS)
     


Zobrazeno 1-2 (z celkem 2)

  • Možnost odpočtu DPHMožnost odpočtu DPH
  • přenechání splátkového prodejePřenechání splátkového prodeje
  • možnost splátkového prodejeMožnost splátkového prodeje
  • Zvýhodněné splátkové financováníZvýhodněné splátkové financování

Škoda Forman - historie značky auta

Škoda Forman je osobní automobil nižší střední třídy v karosářské variantě kombi, který byl, stejně jako Škoda Favorit, od které je odvozený, vyráběný mladoboleslavskou automobilkou Škoda.
Výroba Škody Forman odstartovala v roce 1990, dva roky po začátku sériové výroby modelu Škoda Favorit. Původně se mělo auto prodávat pod jménem Škoda Tourist, ale nakonec bylo pojmenováno Škoda Forman. Interní označení vozu je Škoda typ 785.
Oproti Škodě Favorit Forman trochu narostl a měl delší střechu i podlahu. Kromě toho dostal také nové zadní bočnice a zadní nárazník a některé prvky interiéru.
Škoda Forman Praktik byla užitková verze, která měla stejnou karoserii jako osobní verze. Auto však bylo pouze dvoumístné a za předními sedadly se nacházela mříž a za ní zavazadlový prostor s rovnou dřevěnou podlahou. Forman Praktik měl u zadních dveří místo skel plechové výplně. Vůz měl obsah zavazadlového prostoru 1,34 m3.
Z karosářské varianty Forman Praktik pak vycházela verze Forman Plus, která měla zvýšenou střechu s vyvýšeným bílým laminátovým krytem a sloužila jako základ pro výrobu sanitky.
Další variantu představoval model Škoda Forman Varia, což byly užitkové auta postavené rovněž na základě standardního Formanu. Byly vyrobeny v roce 1990 a místo klasického víka kufru měly malou laminátovou nástavbu.
Kromě standardních modelů se vyráběly také některé limitované edice, které byly většinou stejné jako u sourozence Škoda Favorit.
Škoda Forman - historie značky auta (dokončení článku)  »