Recenze Škoda Felicia 1.6 GLX
“Levná a spolehlivá přítelkyně”

Autor recenze: Oxík (20 let),
Liberecký kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:1999 Typ motoru:1.6MPI 55kW Stav km při koupi:174 000 km Stav km nyní:179 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 5 měsíců Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 6,9 l/100 km Vloženo: 15. 11. 2013

Hodnocení inzerátu: 8 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 9.2

Spolehlivost

9
 

Jízdní vlastnosti

8
 

Komfort

10
 

Provozní náklady

9
 

Náhradní díly

10
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

Výkonný motor
Jízdní komfort
Provozní náklady

Slabé stránky

Relativně malá světlá výška

Závady a opravy na autě

Výměna zámku pátých dveří


Hodnocení a zkušenosti s autem

Jako člověk, který má v plánu studium vysoké školy do 30km od bydliště, jsem potřeboval vozidlo, které by mě denně dovezlo do školy a zase zpátky. Od vydání mého řidičského oprávnění ke koupi tohoto vozu uběhl zhruba rok. V autoškole jsem se seznámil s "jedničkovou" Fabií 1.2 HTP. Poté jsem si vyzkoušel Wartburg 353 z roku 79 (pouze po polních cestách atp.), Kia Picanto a Renault Thalia 1.2. Poté jsem začal uvažovat o svém vlastním prvním autě. Zpočátku jsem toužil po "fáčku", ale po prohlídce pár autobazarů jsem dospěl k zjištění, že mi mé finanční prostředky dovolují i Felicii, nebo Octavii (Po pár zkušenostech s parkováním ve městě jsem rád, že jsem si vybral ji a ne Octavii). Nakonec se mým prvním vozem stala faceliftovaná vínová Felicia a jsem rád, že to byla právě ona.
Nejprve k celkovému stavu pořízeného vozidla. Byla bez jakékoliv koroze (která běžně bývá kamenem úrazu Felicií), pouze na pravém zadním blatníku se objevily 2-3 bublinky, které jsem ihned zlikvidoval. Auto bylo pořízeno s nefunkčním zámkem pátých dveří, jeho koupě je otázkou pár stokorun, jeho výměna otázkou pár minut.
Co se jízdních vlastností týče, jako průměrný řidič (žádný závodník, ani nikdo, kdo se rád "kochá") nemohu autu nic vytknout. Při hmotnosti kolem tuny je motor 1.6MPI dostačující, zabírá pěkně na jakýkoliv převodový stupeň (při předjíždění při rozumných rychlostech, tj. 70-110km/h, ani není třeba podřazovat, protože i pětka má pořádný "odpich"). Relativně měkký podvozek (u současných vozů vzácnost) zajistí dostatečný komfort na našich pozemních komunikacích. Dlouhodobá spotřeba se nyní pohybuje kolem 7 litrů na 100km, ale s trochou citu se dá jezdit i za 6,5.
Interiér vozu nabízí dostačující prostor i pro čtveřici lidí s výškou nad 180cm. Sedadla jsou pohodlná a v optimální výšce. Co se zavazadlového prostoru týče, je to takový průměr. Žádný zázrak, ale ani nic, za co by se měla Felicia stydět. Ostatně, mým potřebám zcela dostačuje. Vozidlo je vybaveno dvěma airbagy a elektronickým seřizováním zpětných zrcátek.
Sečteno, podtrženo: pro běžného uživatele ideální vozidlo. Nízká cena, vysoká spolehlivost (pokud mu věnujete základní péči), dobrá dostupnost ND, uspokojivé jízdní vlastnosti...

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 8


Komentáře uživatelů k recenzi Škoda Felicia

Vložit komentář

Řekl bych že to bude tvoje první auto tak si ho užij dokud tě baví:)Já už na Feldě zjistil že výkon je tak nějak dostatečný pro jízdu po městě a komfort bohužel nulový...:)

16.11.2013 | 05:00:54 |   | 94.112.170.* Reagovat


 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
  • Škoda Felicia