Recenze Škoda Octavia 1.9
“Dobré a spolehlivé auto pro práci i na dovolenou.”

Autor recenze: Vik. (47 let) všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2007 Typ motoru: Stav km při koupi:5 km Stav km nyní:90 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:nový Jak dlouho auto používáte? 6 let Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 5,2 l/100 km Vloženo: 31. 3. 2013

Hodnocení inzerátu: 6 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 8.8

Spolehlivost

10
 

Jízdní vlastnosti

9
 

Komfort

8
 

Provozní náklady

10
 

Náhradní díly

7
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

nízká spotřeba
velký kufr
solidní dílenské zpracování
dobré ovládání vozu - řízení, řazení

Slabé stránky

hlučnost motoru (stačilo lépe odhlučnit)

Závady a opravy na autě

žádné


Hodnocení a zkušenosti s autem

Když čtu recenze tak mám pocit, že zde píšou jenom řidiči, kteří nesnáší značku škoda. Doufám, že je nenase ...když napíšu své zkušenosti.
Auto jsem koupil jako nové. Když jsem se rozhodl, že si ho koupím asi nemá cenu psát proč. Budu se bavit pouze o technickém stavu. Najeto mám 90 000 km. Za tu dobu jsem měnil pouze olej a filtry. To provádím vždy mezi 13 000 a 15 000 km (měl bych asi po 10 000 jak jsem se tady dočetl). Baterka je taky původní. Auto mi pořád stojí venku včetně zimního období. Pokaždé jsem nastartoval a normálně na poprvé (zejména v zimě). Měnil jsem ještě žárovku H7 2 x a asi po půl roce (záhada). Interiér je pro mne dost velký (mám 90 kg a měřím 182 cm a postačuje i vzadu). Občas něco vrzne, ale to se stane i u lepších značek (BMV, Ford). Pravdou je, že se chovám ke svému autu asi až moc dobře. Nepřeháním to když je studené, na dálnici když zastanu na pumpě mě žena peskuje pro už nejdu na tu benzinku na kafe a furt nechávám tak dlouho auto bručet (že prý zbytečně žere). Nad 130 km/hod jezdím pokud je to pořádně zahřáté a to jen na úsecích na dálnici kde vím, že mě policajti nenaměří. Jinak se moje jízda pohybuje mezí 70 - 100 km/hod. Musím říct že olej mi to nežere. Ano zasvítila mi jednou kontrolka oleje a to jsem měl najeto skoro 15 000 na jednu náplň. I když podle měrky se mi zdálo, že olej nemizí tak jsem radši šel olej vyměnit celý. Občas to vytočím na 3500 až 4000 otáček a vyženu pavouky z potrubí ale to je vše.
Nedávno jsem si objednal jízdu novou Octávii III, motor 1,6 TDI. Kolegové mi říkali nejezdi tu svoji starou pak nebudeš mít rád. Musím říct, že neměli pravdu. Skutečností je, že interiér a exteriér nové Octávky se mi moc líbí. Ale to je asi vše. Moc velké rozdíly tak zase nejsou. Zaznamenal jsem skoro stejné dunění motoru i podvozku. Čekal jsem mnohem víc. Neříkám, že Octavia III je zlá, doufám, že si ji jednou koupím, ale ještě počkám.
Jezdil jsem taky Pasatem, BMV a Fordem. Moc velké rozdíly mezi Octávií a těmito vozi nejsou. Velké rozdíly jsou ale v ceně. Už slyším zatvrzelé řidiče uvedený značek. Neberu vám vaše názory. Ale za ty peníze tak zase lepší auta nejsou.
Pokud by ale Škoda měla lepší ceny byla by na tom z recenzema o hodně lépe.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 6


Komentáře uživatelů k recenzi Škoda Octavia

Vložit komentář