Recenze Škoda Octavia 1.6i
“Průměr”

Autor recenze: Petr (30 let) všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2001 Typ motoru:AVU Stav km při koupi:222 000 km Stav km nyní:240 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 13 měsíců Palivo: Benzín Vloženo: 24. 7. 2012

Hodnocení inzerátu: 10 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 6.6

Spolehlivost

8
 

Jízdní vlastnosti

5
 

Komfort

5
 

Provozní náklady

8
 

Náhradní díly

7
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Závady a opravy na autě

Výměna spojky, 1.lamda sonda


Hodnocení a zkušenosti s autem

Po cca roce užívání a nájezdu cca 18 000km jsem se rozhodl napsat svojí zkušenost s tímto vozem. Auto jsem narychlo kupoval od známého svého známého. :-)

Jedná se o průměrný automobil. Člověk od něho nic extra očekávat nemůže. Exteriér je nadčasový a ani po 11-ti letech neurazí. Interiér je strohý, vpředu je místa akorát, vzadu je podélně místa málo, ačkoliv již mám opěradla předních sedadel nově tvarovaná. Výbava je spíše podprůměrná v porovnání s konkurencí. Ale pro nenáročného řidiče dostačující.
Jízdní vlastnosti jsou? Auto rozhodně není na závodění. Podvozek je naladěn docela měkce. Pro klidnou jízdu je příjemný. Brzdy (vpředu kotouče, vzadu bubny) by mohly být účinnější.
Motor 1.6i 75kW je určený pro klidného řidiče, který nemá potřebu okolí nic dokazovat. Často tu čtu, že má vyšší spotřebu oleje. Od výměny do další (10 000km) spotřeba cca 0,3l - Škoda Auto uvádí 1l na 1000km. Ty 3dl mi nepřijdou tak hrozné. Spotřeba paliva je výrazně závislá na jízdním stylu. Auto používám na cesty do práce (cca 50km denně) a průměr dle dotankování paliva je cca 6,8l/100km. Ale jen trochu svižnější jízda spotřebu samozřejmě dost zvedá.

Pokud jde o opravy a spolehlivost, tak jsem měnil běžné spotřební věci a auto mě zatím nikde nenechalo. Nad rámec běžného materiálu (brzdy, rozvody, olej,...) jsem měnil spojku, což u nájezdu 222 000km nebylo nic překvapivého, a 1.lamda sondu, což je prý dáno konstrukční vadou (snad špatné umístění). Jinak zatím nic.

Závěr: pokud člověk jezdí klidně, dodržuje rychlostní limity, většinu času jezdí sám a není příliš náročný, tak mohu toto auto doporučit. Pokud člověk očekává něco víc, tak by se měl podívat po jiném voze.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 10


Komentáře uživatelů k recenzi Škoda Octavia

Vložit komentář