Recenze Škoda Octavia 1,9 tdi
“Vcelku spokojenost ale není to žáden zazrak”

Autor recenze: petan (26 let),
Moravskoslezský kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2000 Typ motoru:1,9 TDI agr Stav km při koupi:130 000 km Stav km nyní:170 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 40 měsíců Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 6 l/100 km Vloženo: 14. 2. 2013

Hodnocení inzerátu: 6 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 6.2

Spolehlivost

9
 

Jízdní vlastnosti

6
 

Komfort

5
 

Provozní náklady

5
 

Náhradní díly

6
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? nevím

Silné stránky

Spotřeba na delší trasy
velký kurf
Kvalitni vcelku bezproblemový motor
Při velkém ročním najezdu je to vyborna volba

Slabé stránky

Poruchovost stahovaček oken aj, el součastek
Mala životnost dílu podvozku na našich cestach
Velmi malo mista na zadních sedadlech

Závady a opravy na autě

Na autě za dobu co jsem jej používal odešla 3x stahovačka oken(velice časta porucha obecně u všech jedničkových octavii), spínač svetlomětu, zadni stěrač, motorek naklapění svetlometu central kufru. Poruchové byli nejvíc nějaké male drobnosti ale na muj vkus jich odešlo vcelku dost.
Nikdy jsem na podvozek nedaval činské nebo polské díly. vždy original nebo jiný kvalitni vyrobce ale i tak díly podvozku na našich cestach měli malou životnost. Každý rok jsem musel něco měnit, tyčky řízení, čepy, silentloky dále spotřební věci filtry, olej atd.
v autě jsem měl dalkový central skoro jsem nepoužival kličky v dusledku toho zatuhnul zamek řídiče a fufru.


Ceny nahradních dílu jsou pruměrné ale ne za hubičku jak si mnozí myslí.


Hodnocení a zkušenosti s autem

začnu interierem, zpracovaní interieru ale po 12 ti letech se začlo ozyvat sem tam nějaké skřipani plastu, sedačky jsou trochu nepohodlné při mé vyšce 190 cm jsem čekal víc, na zadnich sedadlech je malo místa srovnatelně asi s felicii, zato kurf je parádni, při zklopení sedaček se dá převezt v pohodě jizdní kolo se zavřenými 5 tými dveřmi. budíky a ovladací prvky jsou po ruce a přehledné.

Jizda: Auto je trochu nejisté do zatáček vzhledem ke tomu že to je kombik , není to žaden zavodák, akcelerace je dostačující i na předjiždění. Chvalim dobrou odezvu od volantu, vadí mi trochu nižší podvozek v zimě lehce zničite naraznik najetím do většiho vymolu, možná to bylo i stařím pružin v kombinaci s těžkým motorem že octavia sedla za ty leta o něco níž tudiž na horších cestách trpel naraznik nebo spodní kryt motoru.

Při kvalitni udžbe se motor odvděčí vysokou spolehlivostí a slušné spotřebě na delší trasy 66 bylo pro mě plně dostačujích. Motor je starší koncepce kterému nevadí ani horši nafta. Repasované díly jsou dostupné za poměrně dobre ceny.

Auto se hodí pro rodinu s malými dětmi, kteří využiju prostor kufru. popř pro řemeslníka který ocení velký kufr a nižžšími naklady na provoz při najezdu většího počtu kilometru.

Auto jsem již prodal již jsem jej nevyužíval ani z poloviny jako po koupi, vzhledem k malemu ročnimu najezdu se mi nevyplatilo jej provozovat, pokud bych najel aspon 20 000 ročně určitě bych si auto nechal.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 6


Komentáře uživatelů k recenzi Škoda Octavia

Vložit komentář

spotřeba?

Jestli Vám 1,9tdi s kódem AGR brala 6 litrů, tak bych toto auto nevydržoval ani já.... Mám 1,9tdi AGR, rozhodně nejezdím lehká noha...a v zimních měsících nejdu přes 4,5 litrů na 100km.... v létě je to ještě méně... a na dálku není žádný problém spotřebu zatlačit na 4l..... co se týče poruchovosti....čím více kur*ítek tam je, tím vyšší je poruchovost a platí to u všech aut. Já dávám motoru, spolehlivosti, spotřebě a dokonce i provozním nákladům 10 bodů...

11.01.2014 | 14:18:24 | JENDA  | 188.75.144.* Reagovat

RE: spotřeba?

jéje takových už jsem slyšel. Pokud vím, některé oktávky v TDíčku tu naftu dokonce vyrábějí !

cvo znám normální lidi a co jsem řídil desítky typů aut, tak diesel (u této třídy aut) žere 5,5 - 6,5 litrů, benzín 6,5 - 8.

Jakékoli řeči o autech jezdících za 3 litry jsou holý nesmysl odporující fyzikálním zákonům a hlavně situaci v silničním provozu.

Ano, peugeot 106 1,5 diesel s lehkou nohou na plynu po okreskách bez kopců a bez klimatizace snad zajede výjimečně za 3,8, ale tunu a půl těžká mrcha na dálnici?

03.04.2015 | 09:40:41 | pospec  | 188.175.63.* Reagovat

opravdu nic a jestli ta nová má stát 820 000.tak at jdou do padous to je levnější už kdejakéj japonec v lepší kvalitě

10.03.2013 | 09:34:25 | václav  | 83.208.80.* Reagovat