Recenze Volvo V40 2.0
“Není to objektivní, mám ho měsíc, za čas když tak opravím na reálné čílsa”

Autor recenze: Roger (34 let),
Ústecký kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:1996 Typ motoru:Řadový, B4204S. Stav km při koupi:227 000 km Stav km nyní:228 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 1 měsíc Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 8.5 l/100 km Vloženo: 19. 3. 2017

Hodnocení inzerátu: 4 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 8.8

Spolehlivost

9
 

Jízdní vlastnosti

9
 

Komfort

10
 

Provozní náklady

8
 

Náhradní díly

8
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Předchozí auto: Ford Mondeo 1.8

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

rychle topí
pohodlí, osvětlený interiér
i po 21 letech funkční veškerá elektronika
ABS, protiskluz (teď nevím jakou Volvo má zkratku)
Motor, starty, tah od spodu, nádhera
Na 21 let skvělá antikorozní úprava
Plynové vzpěry v přední kapotě
Boční poziční světla

Slabé stránky

chybějící možnost délky cyklu stěračů
nelogicky malý kufr na kombi, sedan má větší

Závady a opravy na autě

Oprava výfuku
prostříkání pružin ramínek stěračů, byli zarezlé


Hodnocení a zkušenosti s autem

Rozdělíme si to do odstavců: objektivnost není, mám ho krátce, ale recenzi později opravím nebo doplním postupně.
Jak jsem k němu přišel?
Chtěl jsem po 11 letech benzínovou hračku na rodinné ježdění, a jelikož mám pro staré auta slabost tak jsem si řekl že zkusím najít zachovalý kousek, který je dnes málo k vidění za dobrou cenu. Narazil jsem na toto auto, po prohlídce a zkušební jízdě jsem si řekl, že za těch 10k za to stojí, dostal jsem k tomu origo Volvo elektrony které mají poloviční hodnotu tohoto auta :).
Majitel byl už druhý a já tedy třetí. Majitel s ním moc nejezdil, podle údajů za posledních 8 let ujel cca 10000km za dva roky a tento nájezd si držel konstantně cca 8 let, což na jednu stranu je výhoda, ale na druhou stranu i nevýhoda. Auto je komplet vybavený v elektrice, vyhřívané sedačky, zrcátka, všechny okna v elektrice, palubní PC, automatická klima, ABS, protiskluz, alarm s čidlem pohybu a spousty dalších. Na svou dobu hodně vychytané auto. Vše kupodivu funguje zatím bez problémů. Auto jsem vzal vzápětí na STK na kontrolu přední a zadní nápravy, kontrolu tlumičů a brzd apod.. vším prošel bez výtek a bez vůlí.
Karosérie:
Celkem na svých 21let zachovalá, prahy jsou na výměnu ačkoliv by asi rok či dva vydrželi, zadní lemy povrchový rez, dveře u spolujezdce dole reznou a víko kufru dole také, vše opravitelné bruskou a kitem :) Přední houfna je jiná kvůli tomu, že panáček nedobrzdil paničku která na to dupla před přechodem. Co se mu musí nechat, nezanedbával údržbu výměn oleje, rozvodů apod.. vše je doloženo, auto má nové tlumiče, katalyzátor, kotouče a destičky. Tatínek na něj dohlížel )
Dojmy?
Motor a řízení:
Jednoznačně parádní, motor má sílu, není obrovská ale ani malá, 103kw pracuje jak má, jede plynule, bez škubání, bez lenosti a teď po zavaření výfuku i tiše, startuje na škrtnutí, nepostrádá dynamiku. Auto je bych řekl sportovnějšího rázu, takže podvozek je tužší, ale nerovnosti pobírá dobře, rachot od kol minimální, sice má trochu podle mě přeposilovaný řízení asi jde o zvyk, ale konec konců za 12 let co jezdím v autě 8-10h denně jsem vyježděný dost a spíš se kochám, motor nemá problémy po městě na 4st která táhne od 40km/h, a 5st od 60km/h
Pohodlí:
Sedačky z kůže extrémně pohodlné, tužší ale kupodivu mi vyhovují, ovládání palubní desky je bez debat, všechny ovladače jsou kde mají být, jediné co vytýkám tak jsou archaické páčky na směrovky a stěrače. Co postrádám je nastavitelný cyklovač stírání, má svůj cca 3s interval a nic víc. Co chválím a v mém předchozím autě absolutně chybělo je kvalitně osvětlený interiér, dvě lampy ve předu, děti vzadu mají taky světla habaděj a kufr krásně osvětlený, přihrádka osvětlená, nohy řidiče při nastupování taky osvětlený a co mě dostalo nejvíc i zrcátko ve stínítku má svojí lampičku.
Co obdivuji extrémně je rychlost topení, nastartujete a po 1km už cejtíte vlažný vzduch a za chviličku je teplo jako u Švédů doma :)
Závěrem: můj záměr byl, koupit zachovalé auto, dát si ho dohromady a chvíli si ho užívat, nasát pach 20 let, a to se mi zdá povedlo, Volvo je pro mě rozčarováním toho, jak daleko byli automobilky už v roce 1996, auto mě zatím baví, už teď vím, že v rodině to není poslední Volvo které máme, a brzy přijde další.
Budoucnost:
Čeká mě výměna brzdových trubek očištění rzi pod kufrem, výměna prahů a oprava lemů, antikorozní nástřik a pak to co si auto vynutí.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 4


Komentáře uživatelů k recenzi Volvo V40

Vložit komentář
 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
 • Volvo V40
 • Volvo V40
 • Volvo V40
 • Volvo V40
 • Volvo V40
 • Volvo V40
 • Volvo V40
 • Volvo V40
 • Volvo V40
 • Volvo V40
 • Volvo V40