Nákladní
Užitkové
X
Peugeot
J5
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Peugeot J5 - historie značky auta

Peugeot J5 je lehké užitkové vozidlo, během historie známé pod různými názvy. Auto bylo vyráběno sesterskými automobilkami koncernu PSA, pro společnost Fiat se jednalo o model Ducato, Peugeot model J5 a později Boxer, a Citroën (model C25 a poté Jumper). Auto Peugeot J5 bylo vyráběno do roku 1993 v továrně SEVEL v italském Val di Sangro.
Existuje mnoho verzí auta, jak pro přepravu osob či dopravu nákladů. K dispozici je i jen základní šasí pro různé užitkové přestavby. Jednotlivé typy se liší i délkou a výškou nástavby, všechny však mají pohon předních kol. Modely jsou třídveřové (van) nebo dvoudveřové (pickup). Jak již bylo řečeno, auto se prodávalo pod různými názvy, a ve své první generaci (1981-1993), bylo známo také jako Peugeot J5. K dispozici bylo s benzinovými motory 1,8 L I4 nebo 2,0 L I4 a s dieselovými 1,9 L I4 a 2,5L I4. Motor 1800 byl z produkce koncernu PSA, měl obsah 1,796 cc a výkon 51 kW či 68 hp.
Zpočátku byl Peugeot J5 uveden jako van s kapacitou 2,5 tuny, v roce 1991 byla série J5 2 zahájena s novými světlomety a mřížkou chladiče. Auto se dobře prodávalo zejména ve Francii. Převodovka auta je pětistupňová manuální, brzdový systém auta je zpravidla hydraulický.
Peugeot J5 - historie značky auta (dokončení článku)  »