Osobní
Terénní
X
Jeep
Commander
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nalezené inzeráty


Prodám Jeep Commander 5,7 HEMI 240kW Aut. 7-Míst 399 999,- Kč
Možnost splátkového prodeje
Jeep Commander 5,7 HEMI 240kW Aut. 7-Míst V prov. od 2008, 83 559 km
Benzín, suv
5 654 ccm, 240 kW (326 PS)
     


Zobrazeno 1-1 (z celkem 1)

  • Možnost odpočtu DPHMožnost odpočtu DPH
  • přenechání splátkového prodejePřenechání splátkového prodeje
  • možnost splátkového prodejeMožnost splátkového prodeje
  • Zvýhodněné splátkové financováníZvýhodněné splátkové financování

Jeep Commander - historie značky auta

Jeep Commander (XK) je středně velké SUV, jehož historie byla velmi krátká. Auto bylo vyráběné divizí Jeep - amerického výrobce Chrysler od roku 2006 do roku 2010. Vůbec poprvé bylo jméno Commander použito u auta Studebaker Commander, který byl vyráběn od roku 1920 až do roku 1966.
Jeep Commander byl poprvé představen v roce 2005 na New York Auto Show. Auto bylo prodáváno jako 7-místný protějšek vozu Jeep Grand Cherokee. Styl vozu Commander byl mnohem hranatější než Grand Cherokee a představovalo stupňovitou střechu pro druhou a třetí řadu sedadel (které byly montovány výše než první řada sedadel). Ale stejně jako na GMC Envoy XL a Chevrolet Trailblazer EXT to bylo to chytře maskováno střešním nosičem. Dalším zajímavým rysem auta byly jeho tři střešní okénka typu moonroof s názvem "Command View".
Commander přišel s volitelným audiovizuálním balíčkem, který zahrnoval DVD přehrávač, TV a zadní parkovací kameru. Jeep je čtvrtá firma vyrábějící auta s názvem Commander, spolu s již zmíněným Studebaker Commander, to byly také vozy Scammell Commander a Mahindra Commander. Zatímco původní inspirací tohoto Commanderu byl Jeep Wagoneer, vůz samotný byl postaven na základě WK Grand Cherokee a podobal se již ukončené třetí generaci auta Jeep Cherokee (XJ) či druhé generaci vozu KK Jeep Liberty. Auto disponovalo 5-stupňovou automatickou převodovkou W5A580.
Verze Base/Sport obsahuje 3,7L V6 motor, rádio s CD přehrávačem a šesti reproduktory, kola z lehkých slitin, látkové sedačky, elektrické ovládání oken a dveřních zámků i sedadla řidiče a pět sedadel.
Limitovaná verze auta obsahuje 4,7L nebo 5,7L HEMI V8 motor, rádio s šesti diskovým CD měničem a šesti Boston Acoustics reproduktory, bezpečnostní systém, kožené potahy a sedm míst pro cestující.
Jeep Commander - historie značky auta (dokončení článku)  »