Osobní
Terénní
X
Suzuki
Baleno
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Suzuki Baleno - historie značky auta

Suzuki Baleno je osobní kompaktní automobil vyráběný japonskou automobilkou Suzuki mezi lety 1995 a 2002 pro celosvětový trh. V jižní Asii jeho výroba pokračovala až do roku 2007.
Suzuki Baleno nahradilo svého předchůdce Suzuki Cultus (Swift) a samo bylo nahrazeno modelem Suzuki Aerio.
V letech 1995–2002 se Suzuki Baleno vyrábělo v Japonsku, v letech 1999–2007 v Indii a v letech 1996-2001 v Severní Americe.
Suzuki Baleno se během historie svého prodeje prodávalo pod jmény Cultus Crescent, Chevrolet Cassia, Suzuki Esteem, Suzuki Cultus, Maruti Baleno a Maruti Baleno Altura (ve verzi kombi).
Suzuki Baleno bylo na světovém trhu představeno v první polovině roku 1995. Model byl prvním pokusem historie automobilky, o proniknutí do segmentu kompaktních automobilů a tak mělo toto auto ještě pár věcí ne zcela dotažených.
Auto bylo postaveno na mírně prodloužené platformě Cultusu, čímž získalo větší prostor v interiéru. Ostatní prvky ale mělo téměr shodné se svým menším sourozencem.
Zájemci o Suzuki Baleno si mohli vybrat hned ze tří karosářských variant: z třídveřového hatchbacku, čtyřdveřového sedanu a nebo pětidveřového kombi. Jednotlivé karosářské varianty auta se liší svou délkou. Rozvor je stejný pro všechny varianty - 2 480 mm, šířka také zůstává stejná – 1 695 mm a výška činí 1 395 mm. Délka hatchbacku je pak 3 870 mm, a sedanu a kombi 4 375 mm.
Suzuki Baleno - historie značky auta (dokončení článku)  »