Osobní
Terénní
X
Suzuki
Samurai
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Suzuki Samurai - historie značky auta

Suzuki Samurai je lehký offroadový (terénní) automobil s pohonem 4x4, vyráběný japonskou automobilkou Suzuki od roku 1968 do současnosti. Auto bylo během historie své výroby nabízené také pod označením Suzuki Sirra, Suzuki Jimny nebo Suzuki SJ30.
První auto s názvem Suzuki Samurai bylo prodávané od roku 1970 v třímístné variantě. Kompaktní offroad zaplnil mezeru na trhu a brzy se vůz stal úspěšný celosvětově.
Příbuzné modely Suzuki Samurai na trhu byly také Suzuki Escudo a Maruti Gypsy.
Suzuki Samurai byl zamýšlený jako jednoduché auto, tak aby co nejvíce odpovídal určení vozu. Měl tedy plachtovinu na dveřích a listové pružiny, byl vytvořený z lehkých plechových dílů a celková váha vozu tak činila 600kg (při délce 1 930 mm).
Pod kapotou měl malý vzduchem chlazený dvoutaktní dvouválec o obsahu 360 ccm. Pro export byl pak vytvořen vodou chlazený tříválcový motor o objemu 550 ccm. Verze pro export měla také upravený interiér, na zadních sedadlech se vytvořilo místo pro dva pasažéry a rezervní kolo se přestěhovalo na vnější zadní část auta. Vývoz Suzuki Samurai byl pro jeho úspěch klíčový.
Díky vysoké poptávce brzy následovala druhá generace Suzuki Samurai s označením LJ80, která měla aktuálnější oblý design a nový čtyřválec 800 ccm o výkonu 41bhp.
V roce 1982 se na trh dostala verze SJ410 s motorem o obsahu 1,0 L, listovým zavěšením odpružení, plynovými tlumiči, většími nájezdovými úhly a poloměrem otáčení a pevným žebřinovým rámem.
Suzuki Samurai - historie značky auta (dokončení článku)  »