Osobní
Terénní
X
Volvo
850
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Volvo 850 - historie značky auta

Volvo 850 je kompaktní výkonné auto produkované švédským výrobcem Volvo Cars v letech 1991 - 1997 a navržené Janem Wilsgaardem. Během historie bylo auto nabízeno jako 4-dveřový sedan a 5-dveřové kombi, a jednalo se o první vůz tohoto výrobce s pohonem předních kol, které se dováželo do Severní Ameriky. Kromě toho byl k dispozici i pohon všech čtyř kol.
Montáž auta probíhala ve Švédsku, Belgii a Kanadě. Vůz bylo možné pořídit si s 5-stupňovou manuální nebo 4-stupňovou automatickou převodovkou s následující motorizací: benzinové 2,0 L I5, 2,3 L I5 turbo a 2,4 L I5 anebo dieselový 2,5 L I5. Rozvor měřil 2664 mm, šířka 1760 mm, a délka i výška záležely na typu auta: délka 4661 mm (sedan) či 4709 mm (kombi), výška 1415 mm nebo 1445 mm. Předchůdcem tohoto vozu bylo Volvo série 200 a nástupcem Volvo S70/V70.
Volvo 850 byl představen na celém světě pro modelový rok 1992 modelu, ale do Spojených států byl dovezen až v modelovém roce 1993. Volvo 850 byl uveden s heslem "dynamické auto se čtyřmi nepřekonatelnými objevy". Těmi čtyřmi objevy bylo myšleno: příčný 5-válcový motor pohánějící přední kola, deltové zavěšení zadní nápravy, což vedlo ke kombinaci dynamiky a jízdního komfortu díky nezávislému zavěšení a spolehlivostí živé zadní nápravy, SIPS integrovaný systém ochrany proti bočnímu nárazu, a přední mechanismus bezpečnostního pásu s vlastním nastavením.
Auto mělo kola z hliníkových slitin, a díky svým dalším vlastnostem, jako 20-ventilovému motoru či pohonu předních kol patřilo k nejlépe prodávaným vozům značky Volvo v polovině devadesátých let. Vůz byl oblíbený i pro svou nižší cenu a lepší hospodaření s palivy. Všechny americké modely získaly do standardní výbavy duální přední airbagy, protiblokovací systém, opěrky hlavy a tříbodové bezpečnostní pásy pro všechny cestující, elektrické ovládání oken, zámků dveří a zrcátek nebo tempomat a duální zóny klimatizace.
Volvo 850 - historie značky auta (dokončení článku)  »