Osobní
Terénní
X
Hyundai
Lantra
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Hyundai Lantra - historie značky auta

Hyundai Lantra je kompaktní automobil vyráběný jihokorejskou automobilkou Hyundai od října roku 1990, kdy nahradil svého předchůdce Hyundai Stellar.
V současnosti se prodává již pátá generace tohoto modelu.
Na různých světových trzích se můžeme setkat s označením Hyundai Elantra, nebo Hyundai Avante.
V Austrálii a Evropě se používalo jméno Lantra díky podobnosti s modelem Mitsubishi Magna Elante, v roce 2001 však bylo jméno standardizováno na "Elantra", s vyjímkou Koreje a Malajsie, kde se zachovalo jméno Avante.
První generace Lantry byla zavedena na trh v roce 1990 a pod kapotou měla motor 1.6 L (1596 ccm) DOHC 16-v o výkonu 113 hp (84 kW), doplněný o pětistupňovou manuální, nebo čtyřstupňovou automatickou převodovku. Čtyřdveřový sedan se vyráběl v jihokorejském Ulsanu.
V roce 1992 byl Hyundai Lantra pro evropský trh faceliftován, přičemž auto získalo aktuální logo značky. Verze pro Severní Ameriku však zůstala stejná. O rok později následoval další facelift a třetí facelift následoval v roce 1994.
V roce 1995 byla představena druhá generace Hyundai Lantra, která se nabízela jako sedan, nebo kombi (Avante Touring v Jižní Koreji).
Například v Indonésii se Hyundai Lantra prodával jako Bimantara Nenggala a mezi výrobní místa přibylo město Gaborone v Botswaně.
Při zavedení do výroby byla Lantra dostupná s 1,5-litrovým motorem Alpha SOHC (výkon 61 kW/82 hp) I4 a 1,8-litrovým motorem Beta DOHC (výkon 95 kW/127 hp). Později byl přidán 1,5-litrový motor (výkon 66 kW/89 hp). Na některých evropských trzích byl dostupný i motor 1.6 L (1,599 cc) Beta DOHC (G4GR) (výkon 80 kW/107 hp, nebo 75 kW/101 hp).
Pro modelový rok 1998 získal Hyundai Lantra novou mřížku a úpravu vnějšího designu, mimoto nabídku motorů rozšířil 2,0-litrový motor.
Hyundai Lantra - historie značky auta (dokončení článku)  »