Osobní
Terénní
X
Hyundai
Trajet
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Hyundai Trajet - historie značky auta

Název auta Hyundai Trajet (vyslovováno jako Tra-Jay) je odvozený z francouzského slova, které znamená "cestu z jednoho bodu do druhého". Jedná se o 7-místné víceúčelové vozidlo, které vyrábí jihokorejská společnost Hyundai Motor Company. Výroba byla zahájena v roce 1999 s 2,0 GSI motory. Zákazníci si mohli vybrat benzínové, naftové nebo LPG pohonné jednotky. V roce 2001 následovala limitovaná edice SE 2,7 V6.
Toto auto se v Jižní Koreji nazývá Hyundai Trajet XG. V Nizozemsku se zase prodává pod označením Hyundai Highway Van. Montáž vozu probíhá v jihokorejském městě Ulsan. Jedná se o velké 5-dveřové MPV, postavené na platformě Hyundai-Kia Y4. Předchůdcem tohoto vozu byl model Hyundai Santamo.
Modely Hyundai Trajet mají tři řady sedadel s množstvím důmyslných konfigurací sezení, které umožňují zvětšení zavazadlového prostoru, a snadno odnímatelnými sedadly, kdy toto auto snadno pojme také větší předměty. Přední sedadla lze otočit o 180 stupňů, a otočit je k cestujícím vzadu, když auto stojí. Zadní sedadla lze také překlopit do polohy stolku, a vytvořit tak virtuální kancelář či prostor pro piknik.
Výrobce tohoto auta uvádí, že Hyundai Starex není nástupcem modelu Hyundai Trajet, protože Grand Starex narozdíl od Trajetu není minivan. Nejbližším přímým nástupcem vozu je tedy nejspíše model Entourage na bázi Kia, ale toto auto je k dispozici pouze na omezeném množství světových trhů. Trajet soupeřil o pozici ve stejném segmentu trhu jako například Kia Carnival a Toyota Previa.
Standardní výbavové verze pro 2,0 GSI a 2.0 CRTD GSI (verze se vznětovým motorem) zahrnují boční airbagy a airbag spolujezdce a řidiče, ABS s EBD, posilovač řízení, předpínače bezpečnostních pásů, přední a zadní klimatizaci, elektrické ovládání předních a zadních oken, stereo RDS / CD jednotku, dvojitou skládací druhá a třetí řadu sedadel (druhá a třetí řada sedadel jsou odnímatelné) a posuvné krajní sedačky v druhé řadě.
Cenové rozpětí auta začíná na 15 495 britských librách za 2,0 GSI s manuální převodovkou, zvyšující se na na 18 345 liber za 2,0 CRTD SE s automatickou převodovkou. S výbavou v hodnotě kolem 2400 liber o pouhých 1000 liber více, než celkové náklady za verzi 2,0 GSI je Trajet SE dodáván s DVD přehrávačem, tónovanými skly, SmartNav satelitní navigací a zpětnými senzory jako standard. Auto je k dispozici s benzínovým nebo naftovým motorem a manuální nebo automatickou převodovkou, a ceny tohoto auta začínají na 16 495 librách.
Se zahájením verze SE 2,7 V6 byly všechny předchozí modely Trajetu aktualizovány. Benzínový 2.0 GSI nyní využívá CVVT motor dříve použitý u modelu Coupe, výkon pohonné jednotky se zvýšil na 133-139 koní (99-104 kW), zatímco emise CO2 klesly z 223 g/km na 208 g/km. Spotřeba paliva je také nižší - společný údaj (průměrná spotřeba paliva při jízdě ve městě i mimo město) je v rozmezí 9,3 - 8,7 litrů na 100 km.
Všechna auta Trajet jsou nyní vybavena třetím tříbodovým bezpečnostním pásem v zadní části auta, což znamená, že všichni cestující mají plnohodnotnou ochranu bezpečnostního pásu.
Hyundai Trajet - historie značky auta (dokončení článku)  »