Osobní
Terénní
X
Citroën
Evasion
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Citroën Evasion - historie značky auta

Citroën Evasion je velkoprostorový automobil z rodiny Eurovanů vyráběný od roku 1994, do roku 2002 jako společný projekt automobilek PSA (Peugeot+Citroën) a Fiat.
Citroën Evasion se ve Velké Británii a v Irsku prodával pod jménem Citroën Synergie.
Citroën Evasion je auto konstrukčně shodné se svými sourozenci Lancia Zeta, Fiat Ulysse a Peugeot 806, které tvoří první generaci Eurovanů.
Výroba všech Eurovanů probíhala ve francouzské továrně Sevelnord, nedaleko Valenciennes.
Jednotlivé modely různých značek se od sebe po technické stránce příliš neliší, drobné rozdíly jsou například u masky chladiče, zadních světel a v úrovni vybavení interiéru auta.
Citroën Evasion je auto určené pro přepravu 7-8 osob, ale je menší než podobné americké minivany, jako například Chrysler Voyager.
V roce 1999 byl Citroën Evasion mírně faceliftován a v souvislosti s modernizací se objevil nový turbodiesel se vstřikováním systémem common rail, motor 2.0 HDI o výkonu 80 kW.
V roce 2002 byl nahrazen novým modelem Citroën C8, který byl příbuzný k modelům Peugeot 807, Fiat Ulysse a Lancia Phedra.
Citroën Evasion - historie značky auta (dokončení článku)  »