Osobní
Terénní
X
Citroën
ZX
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Citroën ZX - historie značky auta

Citroën ZX je malý rodinný automobil vyráběný francouzskou automobilkou Citroën mezi lety 1991 a 1998.
Citroën ZX byl konkurentem vozů Ford Escort a Opel Astra a měl tak vrátit automobilku Citroën do segmentu malých rodinných automobilů, který společnost opustila s ukončením výroby modelu GSA v roce 1986.
Poprvé byl tento vůz veřejnosti představen dne 16. března roku 1991.
Citroen ZX byl dostupný nejprve jako tří, nebo pětidvéřový hatchback. Pětidvéřové kombi Break bylo do nabídky přidáno až dva roky od zavedení modelu na trh, v roce 1993. Auto není vybavené hydropneumatickým odpružením, které je tak typické pro značku Citroën.
V roce 1993 byl také podvozek vozu Citroën ZX použitý pro model Peugeot 306, který byl díky atraktivnějšímu designu odvozenému od modelu Peugeot 205 úspěšnější než jeho koncernové dvojče.
Na stejné platformě byly postaveny také modely Citroën Berlingo a Peugeot Partner.
Ve spolupráci se skupinou PSA byla vytvořena také verze auta s karosérií sedan pod názvem Citroën Elysée.
V době svého představení na trh byl Citroën ZX dostupný ve čtyřech výbavových variantách. Základní verzí byl Reflex, který byl zaměřený na mladé lidi. Následoval Avantage, navržený pro rodiny a luxusní Aura. Nejvyšší specifikací byl sportovní Volcane se sníženým zavěšením.
Citroën ZX - historie značky auta (dokončení článku)  »