Osobní
Terénní
X
Opel
Signum
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Opel Signum - historie značky auta

Opel Signum je rodinný automobil vyráběný německou automobilkou Opel od roku 2003 do roku 2008, kdy byl nahrazený svým nástupcem Opelem Insignia.
Opel Signum se téměř výhradně prodával v Evropě. Ve Velké Británii jej zákazníci mohli zakoupit pod označením Vauxhall Signum.
Výroba Opelu Sigma probíhala v domácí továrně v německém Rüsselsheimu.
Při svém zavedení na trh v roce 2003 Opel Sigma ve své třídě zaujal zejména netradičním tvarem karoserie.
Auto je výrazně založené na modelu Opel Vectra, a využívá prodlouženou platformu GM Epsilon, na které je postavený také model Vectra Caravan. Od Vectry se ale liší unikátními dveřmi nákladového prostoru a jiným designem. Mezi příbuzné modely Opelu Sigma patří také Fiat Croma, Chevrolet Malibu, Opel Vectra a Saturn Aura.
Díky své velikosti se tento pětidveřový hatchback pohybuje na pomezí mezi tradičním velkým rodinným automobilem a manažérským vozem. Záměrem bylo navrhnout Opel Signum tak, aby zasáhl nový segment trhu. Rozměry Opelu Sigma tedy jsou: rozvor 2 830 mm, délka 4 636 mm, šířka 1 798 mm, výška 1 466 mm a váha 1 490 až 1 715 kg. Paradoxně se váha automobilu pohybuje pouze trochu nad průměrnou vahou sedanu, zatímco poskytovaný prostor je daleko od prostrou nabízeného kategorií MPV.
Opel Sigma nemá tradiční třímístnou řadu zadních sedadel, místo toho má dvě oddělená zadní sedadla, která lze různě nastavovat a polohovat. Sedadla lze také úplně sklopit a zvětšit tak nákladový prostor (systém Flexspace). Prostor mezi sedadly je využit pro nápojové držáky a tác na jídlo.
Opel Signum - historie značky auta (dokončení článku)  »