Osobní
Terénní
X
Opel
Sintra
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Opel Sintra - historie značky auta

Opel Sintra je velké MPV vyráběné automobilovou společností General Motors od roku 1996 do roku 1999. Podle tvůrců bylo jméno „Sintra“ vybrálo počítačem ze seznamu krátkých a snadno vyslovitelných slov, a navzdory některým názorům tedy není Sintra pojmenovaný po historickém městě Sintra v Portugalsku. S automobilem se můžeme setkat také pod označením Vauxhall Sintra. Opel Sintra je postaven na základě krátkého rozvoru druhé generace platforem „U“, a má stejný rozvor jako Chevrolet Venture a Pontiac Montana, spolu se stejnými exteriérovými rozměry. Opel Sintra byl ale vyhodnocený jako nejprostornější MPV na Evropském trhu. Stejně jako jeho další sourozenci ze série „U“, i Opel Sintra se vyráběl v továrně v Doraville, v Georgii. Ve standardní výbavě Opelu Sintra bylo ABS, centrální zamykání, elektricky ovládaná zrcátka a okna, klimatizace, sada čtyř airbagů, rádio s CD prehrávačem, strešní okno, posilovač řízení, halogenové světlomety a tónované přední sklo.V rámci snížení váhy vozidla byla přední kapota vyrobená z hliníku. Auto bylo také vybaveno sérií motorů Opel, které se dodávaly do továrny v USA po částech. Nabídka tedy zahrnovala následující motory:

2.2 L I4 16V DOHC (X22XE)

3.0 L V6 24V DOHC L81 V6 (X30XE)

2.2 L DTi-4 16V Diesel – dostupný pouze poslední rok produkce, celkem bylo vyrobeno pouze 394 kusů vozu s tímto motorem

Všechny dostupné motory byly na rozdíl od konkurentů v USA doplněny o pětistupňovou manuální převodovkou. Opel Sintra byl vybavený posuvnými zadními dveřmi na obou stranách, a také v různých sedadlových konfiguracích od pěti do osmi pasažérů. Kritici kladně hodnotili jeho dobrou výbavu a skvělé jízdní vlastnosti. Navzdory tomu bylo negativně hodnoceno dílenské zpracování interiéru, které bylo pod standardem kvality Opel, a zároveň bylo horší než u evropských konkurentů. Tyto nedostatky se automobilka během historie výroby snažila minimalizovat například změnou používané potahové látky v roce 1997.

Opel Sintra - historie značky auta (dokončení článku)  »