Osobní
Terénní
X
Fiat
Linea
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Fiat Linea - historie značky auta

Fiat Linea je rodinné auto nižší střední třídy představené v roce 2006 na autosalonu v Istanbulu koncernem Fiat S.p.A.. V Evropě bylo tento 5-místný sedan poprvé uveden na autosalonu v Lipsku. Historie auta stále pokračuje, jako největší sedan automobilky Fiat se Linea vyrábí dodnes. Auto je určeno pro trhy Východní Evropy, Jižní Ameriky a Blízkého Východu. Zpočátku bylo vyráběno v továrně v Turecku, kde se produkovalo 60 tisíc vozů za rok, ale výroba se později rozšířila do dalších zemí jako například Rusko či Brazílie. Auto bylo k dispozici v následujících konfiguracích: Fiat Linea Active, Fiat Linea Dynamic, Fiat Linea Emotion a Fiat Linea Emotion Pack.
Vůz nahradil model Fiat Marea, a je založen na platformě GM SCSS z vozu Fiat Grande Punto. Design auta byl navržen ve Fiat Centro Stile, kde vozu propůjčili klasický italský styl a následující rozměry: délka 4560 mm, šířka 1730 mm, výška 1494 mm a rozvor 2603 mm. Rozchod kol dosahuje 1471 mm (vpředu) a 1483 mm (vzadu), zavazadlový prostor má objem 500 - 870 litrů (podle konfigurace zadních sedadel), a pohotovostní hmotnost auta činí 1180 kg při užitné hmotnosti 435 kg. Přední světlomety auta mají tvar kapky a karoserie má zaoblené prvky a plynulé linie, což snižuje odpor vzduchu. Aerodynamiku výrazně zlepšuje i skloněné čelní sklo. Sedadlo řidiče a volant jsou výškově nastavitelné.
Všechny nabízené motory jsou čtyřválcové (přeplňované zážehové), a v závislosti na konkrétním typu auto dosáhne maximální rychlosti 165 - 203 km/h a zrychlení z 0-100 km/h za 8,5 - 14,6 sekund. Spotřeba se pohybuje v rozmezí 4,7 - 6,7 l na 100 km a nádrže mají objem 45 litrů. Nejvýkonnější dieselový motor 1,6 MultiJet 16v 105 k je k dispozici s výbavami Dynamic a Emotion. Motory jsou ovládány pětistupňovou manuální nebo robotizovanou převodovkou Dualogic. Tato robotizovaná převodovka je schopna pracovat v automatickém či sekvenčním režimu.
Fiat Linea - historie značky auta (dokončení článku)  »