Osobní
Terénní
X
Fiat
Multipla
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Fiat Multipla - historie značky auta

Fiat Multipla je kompaktní pětidvéřové MPV vyráběné italskou automobilkou Fiat od roku 1998. Fiat Multipla nahradil svého předchůdce, šestimístnou verzi modelu Fiat 600 Multipla. Výroba auta probíhala v továrně Mirafiori v Turíně, v Itálii a v továrně Arese v Miláně, v Itálii.
Fiat Multipla má nekonvenční dvě řady sedadel po třech místech k sezení. Fiat Multipla je založený na modelu Fiat Bravo a je kratší a širší, než jeho konkurenti. Multipla je dokonce kratší než třídveřový Fiat Bravo, přesto nabízí větší prostor a více míst k sezení.
Prodej Multiply byl odstartován v Itálii na konci roku 1998, ale na některích trzích museli počkat ještě do příštího roku. Nejúspěšnější však toto auto bylo na domácím italském trhu.
Během exibice Different Roads - Automobiles for the Next Century v roce 1999 byl představen design Fiatu Multipla v Museum of Modern Art v New Yorku.
V roce 1999 byl model během Top Gear Awards označen jako Nejošklivější vůz, Simon Cowell auto označil jako "nemocné". První generace Fiatu Multipla byla také podle serveru MSN.co.uk mezi padesáti nejošklivějšími vozy světa.
V roce 2004 Multipla prošla faceliftem, během kterého došlo k úpravě designu, aby si tak auto získalo více zákazníků a uznání kritiků. Facelift se povedl, a Multipla tak získala celkem líbivý, a mnohem konvenčnější design exteriéru. Původně "ošklivý" vůz se tak díky faceliftu změnil v poměrně zajímavé rodinné auto.
Nicméně i design první generace si našel své fanoušky, kteří zůstali původnímu stylingu věrní, tomu odpovídá mimo jiné založení českého klubu majitelů Fiatu Multipla v roce 2006.
Fiat Multipla - historie značky auta (dokončení článku)  »