Osobní
Terénní
X
Ford
Probe
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Ford Probe - historie značky auta

Ford Probe je produktem společného podniku Ford a Mazda pod názvem Auto Alliance International, a jedná se o 2-dveřové sportovní coupé sestavené z dílů několika značek. První generace auta byla uvedena v roce 1988 a vyráběla se do roku 1992. Historie auta pokračovala v druhé generaci v letech 1992-1998, a poté jej na evropských trzích nahradil model Ford Cougar.
Auto bylo uvedeno na trh s cílem nahradit Ford EXP jako firemní sportovní kompaktní vůz, a přímo konkurovalo například vozu Toyota Celica. Původní plán byl nahradit model Ford Mustang, ale od toho bylo naštěstí upuštěno. Platformu Probe sdílelo s vozem Mazda G a to včetně interiéru, pouze přístrojovou desku a pop-up světlomety jsou propůjčené od Mazdy FC RX-7. Platforma s pohonem předních kol umožňovala nižší náklady na výrobu a navíc měla poměrně velkou oblibu u spotřebitelů. Výroba probíhala v Michiganu ve Spojených státech.
Koncept vozu umožnoval nízký odpor vzduchu, což po energetické krizi v roce 1979, kdy ekonomický propad způsobil růst pohonných hmot, nahrávalo Fordu Probe do karet. Japonské modely však nebyly v souladu s japonskými vládními předpisy, což konečném důsledku mělo pro spotřebitele vliv na vyšší daně. Ford Probe byl poháněný 4-válcovým motorem Mazda F2 2,2 L SOHC.
Ford Probe - historie značky auta (dokončení článku)  »