Osobní
Terénní
X
Volkswagen
Vento
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Volkswagen Vento - historie značky auta

Volkswagen Vento je malý rodinný vůz vyráběný společností Volkswagen v Indii, a byl vyvinut speciálně pro indický trh. Historie auta je prozatím poměrně krátká – tento model se vyrábí teprve od roku 2010.
Technicky je toto auto založeno na prodloužené verzí Volkswagen Polo. Zvláštní rozvor nabízí více prostoru pro nohy vzadu než hatchback, což je něco, co indičtí zákazníci velmi oceňují. VW Vento nabízí výběr ze dvou motorů - 1,6 litrový zážehový motor s pětistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou a 1,6 litrový dieselový motor s pětistupňovou manuální převodovkou.
Vůz je k dispozici ve třech stupních výbavy: Trendline, Comfortline a Highline. Trendline má základní výbavu, Comfortline mimo jiné disponuje CD-MP3 systémem a vnějšími zpětnými zrcátky a klikami v barvě karoserie. Highline je vybaven integrovaným USB hudebním systémem, koženým čalouněním sedadel, ABS, předními airbagy, multifunkčním displejem, 15" koly z lehké slitiny a dalšími standardními funkcemi.
Auto Volkswagen Vento v benzínové variantě nabízí spotřebu paliva 8,7 litru/100 km ve městě a asi 6,3 litru/100 km na dálnici. Diesel varianta tohoto auta zvládne 6,5 litru/100 km ve městě a téměř 4,9 litru/100 km na dálnicích.
VW nedávno představil novou speciální edici "Breeze" pro Trendline, která má nové šikovné funkce a doplňky. V březnu 2011 Volkswagen zaznamenal impozantní prodej tohoto auta - 3.973 vozů, čímž sesadil z trůnu Hondu City poprvé od svého uvedení na trh. Celkově bylo toto auto na indickém trhu poměrně úspěšné, a obzvláště bylo chváleno pro svou kvalitu zpracování.
V listopadu 2011 Škoda, dceřiná společnost Volkswagen, představila model Rapid. Toto auto je v podstatě přepracované Vento.
Volkswagen Vento - historie značky auta (dokončení článku)  »